2021.11.29 godz. 23:36 Siedlce, Mazowieckie

Proszę o pomoc... Mam ślub w czerwcu, więc szukam sukni. Byłam w kilku salonach, miałam upatrzony jeden model, ale wiadomo jak to kobieta - chciałam zobaczyć inne propozycje.

Wyjaśnienie sytuacji

Pojechałam w piątek do kolejnego salonu, wybrałam sumnię, wpłaciłam 2 tys zadatku, dostałam od właściciela potwierdzenie wpłaty na druku kp i tyle. Nie podpisałam żadnej umowy, on sporządził ją dla siebie tzn. spisał dane, termin ślubu, ale do podpisu nic nie dostałam. I tu przechodzimy do sedna - zbyt pochopnie podjęłam decyzję,nie chcę już tej sukni ???? W sumie salon nie zaczął nawet jej szyć, zdjęli ze mnie tylko miarę. Proszę o pomoc czy mogę coś zdziałać, jakoś odzyskać pieniądze. Wiem, mogłam pomyśleć wcześniej, a nie wyskakiwać z kasy od razu. Proszę o pomoc co w przypadku gdy salon powie, że nie zwróci mi zadatku. Jak napisać pismo z prośbą o zwrot. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lis 2021 11:35

Tak, może Pani odzyskać cały wpłacony zadatek, jeśli suknia nie została wykonana, proszę odstąpić od umowy i wezwać firmę do zwrotu płatności.