2019.10.03 godz. 14:46 Lublin, Lubelskie

proszę o pomoc: podstawa prawna aby wystąpić z wnioskiem do Krajowego Rejestru Karnego o informację z kartoteki karnej do celów zespołu interdyscyplinanrnego

Wyjaśnienie sytuacji

podałam art. 9 c.1 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z dnia 29 lipca 2005 r. (Dz.U. 2015 poz. 1390) czy to wystarczy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Paź 2019 16:46

To nie jest dobra podstawa (ona dotyczy przetwarzania danych osobowych). Podstawą prawną takiego wniosku powinny być: art. 6 ust. 1 pkt 9 Ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym w zw. z art. 9a ust. 1 i 2 oraz 9b ust. 1 - 3 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)