2024.02.18 godz. 17:47 Radom, Mazowieckie

Rozdzielczość majątkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę o poradę jak uzyskać szybko i sprawnie rozdzielczość majątkowa, jestem w związku małżeńskim i z powodu problemów z mężem chce zacząć od rozdzielności majątkowej w następnym etapie chce starać się również o rozwód. Gdzie muszę się zgłosić z jakimi dokumentami jakie są koszty?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lut 2024 09:47

Dzień dobry, należy w tym zakresie złożyć pozew do Sądu. Właściwym do ustanowienia rozdzielności majątkowej jest sąd rejonowy, w którego okręgu małżonkowie mieli ostatnie wspólne zamieszkanie, jeżeli choć jedno z nich w okręgu tym jeszcze stale przebywa. Ustanowienie przymusowej rozdzielności majątkowej podlega opłacie sądowej w wysokości 200 zł. Jeśli będzie Pani potrzebowała pełnomocnika zapraszam do Kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl