2022.10.21 godz. 11:06 Morąg, Warmińsko-mazurskie

klauzula o zakazie konkurencji

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadzę jedno osobową działalność. Dla zleceniodawcy wykonuję prace elektryczne.W 2018 roku kazał podpisać pismo rzekomo by nikt nie wchodził mu na prace lotniskowe. Zaufałem i podpisałem. W dniu dzisiejszym chciałem odejść zakończyć współpracę a zleceniodawca zaczął mnie szantażować tą właśnie umową. Umowę tak napisał że nie mogę w ogóle pracować nigdzie jako elektryk jedynie dla jego firmy. Dwa miesiące temu przekształcił firmę w spółkę z o.o. o czym mnie nie poinformował. Robi co chce .Oczywiście czytałem wiele artykułów i domyślam się ze ta lojalka to bubel.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2022 12:40

Jednym z warunków ważności umowy o zakazie konkurencji jest określenie okresu obowiązywania zakazu konkurencji. Nieokreślenie tego okresu w ogóle lub określenie go jako bezterminowy powoduje, że umowa o zakazie konkurencji jest nieważna w całości.