2019.12.16 godz. 17:42 Lublin, Lubelskie

Czy mam obowiązek rejestracji do BDO?

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadze jednoosobowa dzialalnosc gospodarczą -branza fotograficzna. Zajmuje się wykonywaniem zdjęć dla firm, nie drukuje zdjęć, nie sprzedaje akcesoriów. Zdjęcia dostarczane są online. Mam w biurze drukarkę, jednak tusze wymianiam z częstotliwością raz na rok (firma działa ponad rok jeszcze nie miałam potrzeby wymiany, drukuje głównie umowy, faktury). Baterie do aparatów/ lamp to akumulatory wielokrotnego użytku. (Wystarczają na kilka lat). Lokal wynajmuje-jedno pomieszczenie. Sporadycznie odsyłam do klienta jego produkty w opakowaniu ktore od niego przyszlo (kilka razy w roku)

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 11:25

Pytanie jest dość ogólne. Zasadniczo odpowiedź brzmi NIE. Wytwarzanie odpadów w takim zakresie nie wymaga wpisu do BDO, Jeśli wytwarza się odpady tożsame z odpadami komunalnymi i razem z nimi oddaje. W celu określenia jednoznacznie obowiązku wpisu oraz jego zakresu trzeba by przeanalizować gospodarkę odpadami w firmie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)