2022.09.26 godz. 09:59 Wrocław-Krzyki, Dolnośląskie

Prowadzenie pojazdu i ucieczka przy kontroli. Zakaz prowadzenia pojazdów

Wyjaśnienie sytuacji

Osoba z zakazem, podczas kontroli uciekla z miejsca, nie została złapana. Zakaz jest do lutego tego roku i był nałożony na trzy lata. Jest możliwość ominięcia kary pozbawienia wolności a wywalczenie areszty domowego z opaska, grzywny lub prace społeczne ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2022 12:54

Dzień dobry, ucieczka na pewno nie będzie wyglądała dobrze pod względem wymiaru kary, ale nie wyklucza w żaden sposób późniejszego wykonania kary pozbawienia wolności w ramach dozoru elektronicznego, choć wcześniej jest też możliwe warunkowe zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności, jeśli wcześniej nie było orzeczonej innej kary pozbawienia wolności. Kara ograniczenia wolności lub grzywna dzięki treści art. 37a k.k. też teoretycznie możliwe, ale w mojej ocenie trudne do wywalczenia w takich okolicznościach. Pozdrawiam, adw. Michał Filec