2021.06.18 godz. 04:46 Gdańsk, Pomorskie

Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków

Wyjaśnienie sytuacji

Witam prowadziłem auto pod wpływem narkotyków ale zazyte były dzień wcześniej i w dużej ilości i nie wiadomo co to dokładnie było pierwszy raz w życiu, wziolem narkotyki w dniu zatrzymania, nie byłem nerwowy czy też agresywny zachowywałem się normalnie nie czułem że narkotyki nie mają wpływ na mnie, choć przyznam że miałem problemy gastryczne brzuch bolał i wymioty. Oczywiście krew do analizy prawo jazdy zabrane a to jest ważne aby pracować. Bardzo proszę o rozpatrzenie mojej prośby

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Bystrzejewski

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Cze 2021 18:07

W opisanej sytuacji, niestety, ale raczej musi się Pan nastawić na to, iż Pana czyn zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo, ale ostatecznie potwierdzi to lub nie opinia biegłego toksykologa, który będzie badać pobraną krew. Jeżeli to pierwsza taka sytuacja, to zawsze można spróbować powalczyć o warunkowe umorzenie postępowania oraz o np. 1 rok zakazu prowadzenia pojazdów, aby nie musiał Pan zdawać ponownie egzaminu na prawo jazdy. Aby taki wyrok osiągnąć, na pewno Pana zadaniem będzie wykazanie, iż stwierdzone środki odurzające miały nieznaczny wpływ na Pana psychomotorykę. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (6 głosów)