2023.02.02 godz. 13:44 Warszawa, Mazowieckie

Problem z E-on

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadziłam do niedawna działalność gospodarczą, którą chwilowo zawiesiłam i otworzyłam z mężem Sp.zo.o. Wiązało się to ze zmianą danych na umowach z dostawcami m.in energii (E-on) w lokalu, który wynajmuję pod ową firmę. Podczas zmiany danych w Eon, okazało się, o czym nie zostałam w żaden sposób poinformowana, że zmieniają mi stawkę na energię, pomimo tego, że na poprzedniej umowie, którą z nimi miałam podpisaną na działalność miałam gwarancję ceny do 2025. W tej chwili obciążyli mnie stawką 6 krotnie wyższą tylko dlatego, że podpisałam nową umowę na Sp.zo.o. Czy mogę coś z tym zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2023 14:08

Dzień dobry, zawarta umowa na JDG została wstrzymana z uwagi na zawieszenie podmiotu. Podpisując umowę na całkowicie nowy podmiot trzeba liczyć się z zawarciem umowy na warunkach proponowanych przez dostawcę na bieżąco. Czy rozważaliście Państwo opcję zostawienia JDG, która by świadczyła dalej usługi na rzecz Spółki?