2019.12.03 godz. 21:34 Świdnica, Dolnośląskie

Stacja Paliw a wpis do BDO

Wyjaśnienie sytuacji

Prowadzimy Stację Paliw oraz myjnię samochodową samoobsługową. Na stacji oprócz paliw sprzedawane są oleje , baterie, żarówki, różnego rodzaju płyny i akcesoria samochodowe. Produkty spożywcze to tylko batony gumy i kawa z ekspresu. Proszę o pomoc czy musimy być wpisani do BDO. Gdybym prowadziła usługi kosmetyczne miałabym pewność, że tak ponieważ jest ten rodzaj usług wymieniony w ogólnych informacjach na stronie BDO natomiast stacja paliw niestety nie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 12:04

Pytanie jest dość ogólne. Zasadniczo wszystko zależałoby od skali działalności i sposobu oddawania odpadów. . Wytwarzanie odpadów nie wymaga wpisu do BDO, Jeśli wytwarza się odpady tożsame z odpadami komunalnymi i razem z nimi oddaje. W celu określenia jednoznacznie obowiązku wpisu oraz jego zakresu trzeba by przeanalizować gospodarkę odpadami w firmie. Zgłoszenie do BDO byłby na pewno konieczne w zakresie "reklamówek" jeśli są używane. Pytanie też co z odpadami z serwisu myjni - kto jest ich wytwórcą.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)