2023.10.13 godz. 17:52 Warszawa, Mazowieckie

Prowizja sprzedawcy w sytuacji odstąpienia od umowy przez klienta - z góry dziękuję za pomoc :)

Wyjaśnienie sytuacji

Pracuję w firmie edukacyjnej na stanowisku sprzedawcy. Jestem zatrudniony na bazie umowy zlecenie. Jednak wynagrodzenie w mojej umowie składa się z podstawy i 10% prowizji od wartości netto sprzedanych przeze mnie usług. Wynagrodzenie płatne jest do 10. dnia kolejnego miesiąca. Czy w sytuacji, w której klient skorzysta z 14-dniowego okresu odstąpienia od umowy (powód odstąpienia nie jest związany z jakąkolwiek moją winą) i zrezygnuje z realizacji usług przez firmę, żądając jednocześnie zwrotu pieniędzy, to czy należy mi się prowizja za sprzedane mu usługi czy nie? Umowa nie reguluje tego wgl

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2023 15:00

Odstąpienie od umowy oznacza w efekcie, że umowa nie została zawarta. Jeśli prowizja należna jest od umów zawartych to w takim wypadku nie będzie prowizji od sprzedaży, bo sprzedaży de facto nie było.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 75% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)