2023.03.22 godz. 14:21 Iwaniska, Świętokrzyskie

Przebieg granic działek - zamiana części działek między sąsiadami.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jakiś czas temu otrzymałam spadek po moich zmarłych rodzicach w postaci nieruchomości - działka wraz z domem. Podczas zgłoszenie dokonania zmian w ewidencji gruntów i budynków, otrzymałam wyrys z mapy ewidencyjnej, z które wynika iż działka której jestem właścicielką jest częściowo zajmowana przez sąsiada (posesja ogrodzona ogrodzeniem stałym) a "ja" zajmuję część działki tego sąsiada. Okazało się że moi rodzice z poprzednim właścicielem nieruchomości sąsiedniej zamieni się na "powierzchnie" by działki były kwadratowe. W jaki sposób mogę uregulować stan prawny dla obu działek?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 18:12

Jeśli nie uda się załatwić sprawy ugodowo, konieczne będzie postępowanie o rozgraniczenie. Zapraszam do kontaktu w przypadku gdyby potrzebna była reprezentacja. Email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)