2024.01.08 godz. 22:45 Gliwice, Śląskie

Czy mogę

Wyjaśnienie sytuacji

Przebywam do końca stycznia na zwolnieniu lekarskim chodzonym od psychiatry. Pod koniec miesiąca mam zjazd na studiach w innym mieście, czy mogę na ren zjazd pojechać?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2024 09:47

Dzień dobry, uczestnictwo w zajęciach szkoleniowych może zostać ocenione jako zachowanie stojące w sprzeczności z ideą zwolnienia lekarskiego, którą jest rekonwalescencja. ZUS może bowiem zakwalifikować uczęszczanie na zajęcia jako działanie utrudniające leczenie, np. wymagające wysiłku fizycznego i intelektualnego, niewykluczone, że też wiąże się z określonym poziomem stresu. Stres w przypadku zwolnienia lekarskiego od psychiatry może być niekorzystny dla stanu zdrowia. Chyba, że istnieją jakieś szczególne wskazania i zalecenia od lekarza w tej kwestii.