2022.01.12 godz. 19:23 Poznań, Wielkopolskie

Nieruchomość dom podział

Wyjaśnienie sytuacji

Przed ślubem kupilam działkę razem z narzeczonym. Działka jest wspólna. Po ślubie rozpoczynamy budowę domu. Mąż jest tylko inwestorem i zalatwia wszystkie dokumenty. Czy po rozwodzie dom -nieruchomość będzie podzielona ? Czy będzie nieruchomość należeć tylko do męża?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2022 19:48

Dom i działka będzie należała do Pani i męża, ale jeśli tylko mąż finansuje budowę, to będzie mógł od Pani żądać zwrotu 1/2 wartości wybudowanego domu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)