2023.05.11 godz. 10:54 Warszawa, Mazowieckie

Przegrany proces sądowy w całości (sprawa cywilna) Co dalej?

Wyjaśnienie sytuacji

Zobowiązana jestem do zwrotu kosztów stronie powodowej w pełnej wys. Co zrobić - nie mam pieniędzy, mój status majątkowy nie pozwala na spłatę wysokiej kwoty (41.000). Nie mam możliwości opłat również za apelację. Jestem ilustratorem książek, wydawca rozwiązał umowę bez polubownego porozumienia. Dzieło wykonane w całości, oddane w terminie opóźnionym (czas pandemii), ale takie były ustalenia między stronami. Jest dokumentacja, która to potwierdza. Sąd nie wziął pod uwagę moich dowodów, całego przebiegu współpracy, broniłam się sama. Jakie są rozwiązania w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Maj 2023 13:51

Wniosek o pełnomocnika z urzędu, który na podstawie już przeprowadzonego postępowania, sporządzi apelację oraz będzie reprezentował Panią z urzędu w postępowaniu apelacyjnym.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)