2024.08.15 godz. 09:37 Ciechanów, Mazowieckie

Przekazanie darowizny w czasie trwania małżeństwa

Wyjaśnienie sytuacji

Mój mąż 11 lat temu dostał od swojej mamy budynek jako darowizna, która wchodziła w jego osobisty majątek. Czy mąż może w tej chwili przekazać nieruchomość w formie darowizny komuś bez mojej zgody? Rownież posiada spadek po ojcu, który odziedziczył w trakcie trwania naszego małżeństwa. Czy również może się go ,,pozbyć" bez mojej wiedzy? W naszym małżeństwie jest źle i rozważam rozwód. Mąż ostatnio powiedział, że nie posiada już spadku po ojcu. Więc czy to jest możliwe, że bez mojej wiedzy pozbył się majątku. Obawiam się, że tak samo zrobi z w/w budynkiem i działkami, które nabył przed małżeńs

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2024 21:58

Majątek osobisty stanowi odrębną własność i właściciel może w sposób nieskrępowany swobodnie nim dysponować, w tym również zbyć. Nie musi przy tym uzyskiwać Pani zgody