2023.12.13 godz. 19:25 Lublin, Lubelskie

Przekroczenie limitu 2700 zł na sprzedaży towarów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, przekroczyłem limit sprzedaży w ciągu miesiąca sprzedając towary na portalu internetowym. Jakie są konsekwencje, dalsze kroki?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2024 14:24

Dzień dobry, przekroczenie limitu oznacza obowiązek zarejestrowania działalności gospodarczej. W tym celu trzeba zdecydować w jakiej formie będzie prowadzona działalność (czy JDG, czy spółka). Należy też zweryfikować czy prowadzona działalność nie wymaga jakiś dodatkowych przygotowań pod kątem formalnym leć rejestracyjnym?