2020.06.05 godz. 07:44 Wrocław, Dolnośląskie

Przekształcenie działalności gospodarczej na sp.zo.o

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Załóżmy, ze mam działalność gospodarcza i w tym czasie podpisuje umowę następnie zmieniam działalność gospodarcza na sp.zo.o i dostaje kary umowne które były zawarte w umówię z działaności gospodarczej. Teraz najważniejsze: czy kary umowne będą się już zaliczały do sp.zo.o czy nie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Aleksandra Sompolińska

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2020 10:50

Witam, kary umowne są „przyporządkowane” do osoby fizycznej. Nie znikną gdy zostanie przekształcone w spółkę zoo ani nie przejdą na te spółkę. Dług pozostanie tak czy inaczej na osobie. Adw. Aleksandra Sompolińska