2024.07.03 godz. 04:59 Kraków, Małopolskie

Przeniesienie własności nieruchomości od dewelopera.

Wyjaśnienie sytuacji

W czasie spotkania u notariusza, przedstawiciel dewelopera uzależniał podpisanie aktu notarialnego od podpisania porozumienia, z którego treści wynika, że nie składamy żadnych roszczeń co do nieterminowego wykonania umowy deweloperskiej. Czy to jest zgodne z prawem? Jak można odstąpić od tego porozumienia po sporządzeniu aktu notarialnego przeniesienia własności.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lip 2024 10:20

Przeniesienie własności to obowiązek wynikający z wcześniej umowy deweloperskiej. Każda zwłoka dewelopera to roszczenie odszkodowawcze z tytułu niedotrzymania terminu. W żadnym razie nie można uzależniać przeniesienai własności od odstąpienia przez kupującego od roszczeń z tytułu opóźnienia. Oczywiście jeśli strony zgodnie podpiszą takie porozumienie to będzie ono wiążące.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)