2024.10.14 godz. 18:43 Szczecin, Zachodniopomorskie

Przeoczyliśmy termin na odrzucenie spadku. Po 5 latach zaczynają się problemy

Wyjaśnienie sytuacji

W grudniu 2019 zmarł mój ojciec. Z uwagi na ciężki stan psychiczny mamy po tym wydarzeniu trochę zapomnieliśmy o postępowaniu spadkowym. Wiedzieliśmy, że ojciec miał jakieś drobne długi, nie posiadał żadnego majątku. Minęło blisko 5 lat, a teraz zaczynają uderzać wierzyciele i komornicy za stare zobowiązania ojca, często zatajone przed mamą. Czy teraz, jak minęło już tyle czasu jest jakakolwiek szansa się od tego uwolnić? Mam wystarczająco dużo swoich zobowiązań (powstałych też po części przez ojca), żeby spłacać jeszcze jego. Na te chwile wiemy o ok. 30000 zł od komornika (długi z 2008/2015)

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Paź 2024 19:03

Być możliwe będzie uchylenie się od skutków niezłożenia w terminie oświadczenia o odrzuceniu spadku (jeśli okoliczności sprawy na to pozwolą). Możliwe jest też przeanalizowanie zobowiązań pod kątem przedawnienia roszczenia. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl