2021.06.02 godz. 10:50 Warszawa, Mazowieckie

przepadek pojazdu ogłoszony po 13 latach od konfiskaty pojazdu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, W 2007 roku mój brat pozostawił motor na drodze prowadził po pijanemu i uciekł z miejsca (wypadku nie było ) Motor został odholowany w 2007 roku. W 2010 roku brat zmarł ,niestety nie znając prawa nie zrzekłem się spadku i odziedziczyłem go w całości wraz z pozostałymi członkami rodziny . Nie wiedzieliśmy że miał motor a tym bardziej że pojazd został odholowany (dowiedzieliśmy się z póxniejszych poism) w 2016 roku na wniosek jednego z wierzycieli zostało przeprowadzone postepowanie spadkowe (ustalenie spadkobierców) Dopiero w 2019 roku otrzymaliśmy 1 pismo czy można uniknac kosztów?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 18:02

Nie. Oprócz opisanych powyżej okoliczności niezbędne do przeprowadzenia skutecznych czynności prawnych w ramach postępowań na wielu odcinkach. Należy zebrać jak najwięcej dowodów co do faktów i przedłożyć przed odpowiednimi organami.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)