2023.09.27 godz. 10:15 Wieprz, Śląskie

Przepisanie domu

Wyjaśnienie sytuacji

Przepisanie domu na syna jako jedynego właściciela. Co w sytuacji gdy córka mieszka za granicą i chce mieć zapewniony dostęp do domu w razie powrotu do kraju. Córka chce podziału do na 2 piętra przy czym wejście do domu jest tylko jedno bez możliwości przebudowy.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2023 19:20

dzień dobry, można dokonać darowizny ze służebnością mieszkania na rzecz córki. W takiej sytuacji będzie ciężko uzyskać zgodę na wyodrębnienie dwóch odrębnych lokali.