2023.09.08 godz. 16:41 Warszawa, Mazowieckie

Przepisanie domu z adnotacja o udostępnieniu pokoju na członków rodziny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, na mojego męża zostal przepisany notarialnie dom. Jest on obecnie właścicielem natomiast była zawarta adnotacja ze jeden pokój zostaje udostępniony dla jego siostry i męża. Czy w takiej sytuacji po sprzedaży tej nieruchomości musi On spłacić siostrę i szwagra ? Mogą oni domagać się pieniędzy za ta cześć domu? Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2023 17:05

Nie. Służebność nadal istnieje i obowiązuje nowego właściciela (zakładając, że ktoś zdecyduje się na kupno nieruchomości obciążonej służebnością osobistą).