2023.11.13 godz. 23:28 Puławy, Lubelskie

przepisanie mieszkania na niepełnoletnie dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Aktualnie jestem w separacji z mężem. Mąż zdradzał mnie z inną kobietą. Przyznał się, że trwa to już 5 lat. Mamy wspólnie dwójkę dzieci (7 i 9 lat). Mieszkamy w mieszkaniu własnościowym zakupionym po ślubie oraz moi rodzice przepisali na nas oboje ich gospodarstwo, dom i działkę. Nie jestem w stanie spłacić męża po rozwodzie. Moje pytanie jest takie czy można przepisać działkę, dom i gospodarstwo na dzieci a także mieszkanie na nasze wspólne dzieci. lub też czy może zrobić to tylko mąż, aby swoją połowę przekazał na dzieci. Nadmieniam ponadto, że chcę wziąć rozwód z mężem z orzekaniem o winie. proszę o odpowiedź, jak to formalnie może wyglądać.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2024 16:28

Dzień dobry, Dzieci nie muszą być pełnoletnie, aby podarować im mieszkanie. Należy jednak pamiętać, że małoletnie dzieci (7 i 9 lat) nie posiadają zdolności do czynności prawnej, co może stwarzać pewne problemy przy zarządzaniu nieruchomością. Pozrdawiam,