2022.07.04 godz. 12:32 Mroczki, Mazowieckie

Przepisanie (odziedziczenie) pojazdu po zmarłym

Wyjaśnienie sytuacji

Ciągnik rolniczy który posiadali moi rodzice zarejestrowany był na Tate który zmarł, jak teraz przepisać na dziecko ten ciągnik? czy może to zrobić mama na podstawie oświadczenia darowizny? jeśli nie to jak można to zrobic?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2022 14:15

Musi być przeprowadzone postępowanie o nabycie spadku. Wówczas spadkobiercy będą mogli dokonać darowizny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)