2020.01.19 godz. 13:12 Warszawa, Mazowieckie

Przeprowadzka dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Przeprowadzilam się z dziećmi 500 m dalej od poprzedniego miejsca zamieszkania nie poinformowalam o tym ojca dzieci. Ojciec wiedział o tym od dzieci. Pokazywali mu gdzie będą mieszkać. Nie ograniczam widzę z dziećmi. Zabiera ich kiedy tylko chce. Nie mamy uregulowanuch praw ani alimentow przez sąd. Dogadaliśmy się między sobą ale niestety ojciec się tego nie trzyma. Co mi grozi za zmianę miejsca zamieszkania dzieci bez zgody i poinformowania ojca?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Zieliński

Pruszków, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2020 23:12

Panie zachowanie nie jest karane. Postanowiliście, że dzieci zamieszkują z Panią co obie strony akceptują. Dowodem jest fakt, że ojciec do chwili obecnej nie podjął działań by ten fakt zmienić. Proszę jednak dla świętego spokoju przekazać mu nowy adres zamieszkania listem poleconym za potwierdzeniem odbioru i zachować dowód nadania pisma i dowód jego odbioru na wypadek podnoszenia przez ojca dzieci zarzutu nie przekazania mu tej informacji.