2024.01.28 godz. 19:11 Poznań, Wielkopolskie

Przerwa w odbywaniu kary pozbawienia wolności.

Wyjaśnienie sytuacji

Dobry wieczór, chciałabym się dowiedzieć jak przebiega cała sprawa odnoście przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności - fakultatywna, ze względów rodzinnych. Wiem że osadzony musi złożyć wniosek, ale co dalej? Jakieś dokumenty są potrzebne potwierdzające ciężką sytuacje rodzinna? Czy ktoś/kurator odwiedza tą rodzinę i sporządza raport? Chciałabym się dowiedzieć jak wyglada to ze strony rodziny osadzonego, co muszà zrobić. Z góry dziękuje za odpowiedz. Kinga

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 12:47

Trzeba przygotować uzasadnienie zgodne z rzeczywistością bo to będzie podstawa decyzji. ib@iblegal.pl

Zmodyfikowano dnia: 29 Sty 2024 15:50
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)