2023.03.22 godz. 13:58 Wrocieryż, Świętokrzyskie

Odsetki od wypowiedzianego kredytu

Wyjaśnienie sytuacji

Przez 10 lat wpłacałem kredyt hipoteczny. Tata malejąca wiec po 10 latach z Ok 360 000 w 2020 roku do spłaty pozostała kwota 320000. Niestety z powodu pandemii nie mogłem od 2020 roku spłacać raty. Bank wypowiedział mi umowę w maju 2021r choć do dziś nie otrzymałem pisma w tej sprawie. Od pół roku próbowałem sprzeda jednak nietuchomosc z zamiarem splaty zadłużenia. Dziś znalazł się kupiec. Chce zaplacic 400000. Jednak bank rządzą ode mnie spłaty kapitału w wysokości 320000 i odsetek o wartości 100000. Czy może naliczyć tak wysokie odsetki mimo tego ze przez 10 lat płaciłem raty po 2500 miesie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Mar 2023 20:25

Z opisu nie wynika za jaki okres oraz z jakiej kwoty naliczono odsetki. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl