2023.10.30 godz. 18:15 Gdynia, Pomorskie

Wynajem mieszkania kaucja

Wyjaśnienie sytuacji

Przez 2 lata wynajmowalam mieszkanie z chłopakiem. Przez ostatnie 2 miesiące tam nie mieszkałam i nie było mnie przy zdawaniu mieszkania. Właściciele przyszli, obejrzeli mieszkanie pobieżnie i zwrócili cała kaucje na konto (2800zl). Natomiast dzień później kontaktowała się z nami właścicielka oraz pośrednik, ze znaleźli szkody na 10 tys (nie wiem na jakiej podstawie zostało to wycenione, były usterki w tym mieszkaniu, natomiast nie było zniszczone na taka kwotę). Właścicielka oczekuje teraz zwrotu kaucji, mówi ze chce iść do sądu ponieważ ma zdjęcia mieszkania przed wynajmem i po.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2023 19:03

Najemca co do zasady ma obowiązek zwrócić mieszkanie w stanie niepogorszonym. Oczywiście w zakres ten nie wchodzi zwykłe zyżucie. Dla Państwa sytuacji istotne będzie przekazanie mieszkania (protokół, inne potwierdzenie), jeśli chodzi o zasadność roszczenia. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)