2022.07.04 godz. 21:17 Warszawa, Mazowieckie

Umowa lojalnościowa.

Wyjaśnienie sytuacji

Przez okres 2 lat pracowałam w szkole językowej na umowę o prace. Umowa zakończyła się 30.06.2021. W umowie był zapis „inne warunki zatrudnienia: Pracownik zobowiązuje się do nauczania uczniów „Book” w siedzibie lub online tylko i wyłącznie z ramienia szkoły oraz nie wykonywać działalności konkurencyjnej na rzecz uczniów szkoły przez okres pięciu lat po wygaśnięciu niniejszej umowy”. I tutaj kieruje do Państwa pytanie. Kontaktują się ze mną uczennice, które uczyłam wcześniej w tej szkole. Są zainteresowane nauką ze mną. Czy muszę im odmówić? Prowadzę działalność gospodarczą związana z edukacją

Odpowiedzi prawników:

Student

Paweł Plata

Niemstów, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lip 2022 19:50

Nie pani prowadzi działalność na własny rachunek.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)