2023.04.13 godz. 14:57 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Co robić dalej?

Wyjaśnienie sytuacji

Przez pewien czas narzeczona brata pożyczała ode mnie pieniądze. Po czasie okazało się że nas oszukiwała i nie spłacała długów. W grudniu podpisaliśmy odręczna „umowę spłaty pożyczki”, która mówi iż dług ma zostać spłacony do końca kwietnia 2023. Znajdują się na niej dane. 2 tygodnie temu listownie z potwierdzeniem odbioru wysłałem do niej ponaglenie o tym, ze czas spłaty mija na koniec kwietnia i ze po 1 maja sprawa zostanie skierowana dalej. Gdzie powinienem się z tym udać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2023 10:17

Jeśli pożyczka nie zostanie zwrócona w zakreślonym terminie, następnym krokiem jest pozew o zapłatę. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl