2021.10.25 godz. 16:50 Poznań, Wielkopolskie

Apelacja

Wyjaśnienie sytuacji

Przez sąd zostało wydane postanowienie odnośnie praw rodzicielskich i kontaktów. Ojciec dziecka nie stawił się na drugiej rozprawie i odbyła się bez niego, teraz wniósł, apelację od decyzji sądu. Jak to wygląda prawnie i czy ma jakieś szanse na ugranie swojego dodam, że sędzina i tak poszła mu na rękę nie pozbawiając całkowicie praw?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Łazanowska-Majcher

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2021 21:16

Dobry wieczór, każda ze stron postępowania (czy to wnioskodawca czy uczestnik) ma prawo złożyć środek zaskarżenia od orzeczenia sądu I instancji (apelacja) i to niezależnie od tego, czy brała aktywnie udział w postępowaniu sądowym. Jeżeli apelacja została formalnie przyjęta, to będzie podlegała rozpoznaniu przez Sąd II instancji. Co do zasady Sąd ten nie przeprowadza postępowania dowodowego. Bez znajomości akt sprawy, trudno ocenić szanse uczestnika postępowania w II instancji. Pozdrawiam