2022.05.23 godz. 12:28 Jędrzejów, Świętokrzyskie

Mieszkanie w domu razem z mężem.

Wyjaśnienie sytuacji

Przeżywamy z mężem kryzys małżeński i mąż powiedział że na razie nie będziemy mieszkać razem. Proszę napisać czy mąż ma prawo tak powiedzieć i jakie są moje prawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Maj 2022 22:47

Małżeństwo stanowi samodzielny tytuł prawny do mieszkania w nieruchomości należącej do drugiego małżonka Mąż nie ma prawa Pani wyrzucić ze swojego domu. Pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl