2020.07.23 godz. 18:08 Szczecin, Zachodniopomorskie

Odprawa emerytalna

Wyjaśnienie sytuacji

Przy obliczaniu mojej odprawy emerytalnej od średniej zarobków brutto odjęto mi średnią kwotę składek emerytalnych , rentowych i chorobowych z trzech miesięcy . Tak powstała średnia stanowiła kwotę średnich zarobków stanowiących podstawę do obliczenia odprawy emerytalnej .Czy pracodawca postąpił słusznie robiąc te odliczenia .bo moim zdaniem nie ,od średniej zarobków nie powinie potrącać w/w składek . Proszę o odpowiedź .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2020 20:52

Szanowny Panie, (biorąc pod uwagę, iż nabył Pan prawo do odprawy emerytalnej w wysokości 3 miesięcy i jak wynika z Pana opisu wynagrodzenie miesięczne brutto nie było w stałej wysokości) pracodawca przy obliczeniu odprawy emerytalnej powinien wziąć pod uwagę średnie wynagrodzenie brutto z 3 miesięcy, a następnie od tej kwoty powinien potrącić jedynie podatek, ale już bez składek ZUS. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)