2022.10.07 godz. 18:43 Kraków, Małopolskie

Przyjęcie do firmy osoby na zasadach praktykanta, z późniejszym zatrudnieniem.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Sytuacja wygląda następująco: prowadzę salon tatuażu. Chce przyjąć osobę która do tej pory nic wspólnego z tatuowaniem nie miała, wyszkolić ją i następnie, po tym jak uznam ze jest gotowa - przyjąć do pracy na podstawie umowy zlecenia. Będę ją szkolić osobiście i stracę na to dużo czasu, a jak wiadomo czas to pieniądze. Chciałabym zawrzeć jakąś taką umowę na kształt lojalnościowej, żeby ta osoba musiała odpracować np. 2 lata po zakończeniu „stażu” albo jeżeli będzie zwolniona ze swojej winy lub zdecyduje odejść przed czasem - musiała oddać jakąś określoną kwotę. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2022 15:33

Dzień dobry, Oczywiście na zasadzie swobody umów można taką umowę zawrzeć. Nie ma przeciwskazań. Nie wiem dokładnie, czego chciała się Pani dowiedzieć, bo wiadomość nie zawiera konkretnego pytania. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu mailowego lub telefonicznego.