2024.10.21 godz. 18:10 Ostrów Mazowiecka, Mazowieckie

Przyjęcie spadku a rozszerzenie wspólności majątkowej

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż w trakcie trwania małżeństwa przyjął spadek po mamie. po dwóch latach zrobiliśmy rozszerzenie wspólności ustawowej. Czy mi się należy po zmarłej teściowej.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2024 20:00

Po pierwsze zależy czego dotyczyło rozszerzenie wspólności ustawowej. Jeżeli rozszerzono wspólność na przyjęty przez Męża spadek, to wszedł on do majątku wspólnego. W razie podziału majątku wspólnego będzie on brany pod uwagę. W czasie trwania małżeństwa obowiązuje współwłasności łączna, czyli nie w częściach ułamkowych. Z wyrazami szacunku