2023.10.09 godz. 08:37 Wrocław, Dolnośląskie

Przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza - szczegóły

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Chciałabym zapytać jak wygląda przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza, jeśli wiem, że po osobie zmarłej została do spłaty pożyczka / kredyt w wysokości 20000 zł, a ubezpieczyciel wydał decyzję odmowną dotyczącą spłaty pożyczki, ponieważ zakres ubezpieczenia nie obejmował śmierci na wypadek choroby czy zatrzymania krążenia. Czy jeśli zdecyduję się przyjąć spadek z dobrodziejstwem inwentarza to zadłużenie muszę spłacić od razu czy mogę dokonać spłaty dopiero po sprzedaży nieruchomości, która mogłaby po zadłużenie pokryć? Z poważaniem GD

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2024 11:18

Dzień dobry, Przyjęcie spadku z odbrodziejestwem inwesntarza oznacza, że dług jest ograniczony do wysokości spadku. Jednakże potencjalny wierzyciel może nie chcieć czekać na moment sprzedaży mieszkania. Pozdrawiam,