2022.04.07 godz. 10:12 Rybnik, Śląskie

Przyjmując spadek z długiem jakie mam prawo do domu, który kilka miesięcy przed śmiercią był darowizną dla syna?

Wyjaśnienie sytuacji

Kuzyn mojego ojca kilka miesięcy przed śmiercią przepisał cały majątek na syna. Po jego śmierci cała bliska rodzina zrzekła sie spadku( długów).Teraz ja dostała wezwanie do sądu w celu przyjęcia spadku. Jeśli przyjmę spadek i zapłącę jego długi jakie będzie moje prawo do przepisanego przed śmiercią majatku na syna?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2022 10:49

Nie będzie miała Pani żadnego prawa do tego przepisanego przed śmiercią majątku ponieważ nie wchodzi on w skład masy spadkowej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)