2021.06.16 godz. 19:08 Jastrzębie-Zdrój, Śląskie

Przysługiwanie alimentów oraz ich podwyższenie.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jeżeli jestem osobą pełnoletnią, w tym roku ukończyłam liceum, pracuję i wybieram się na studia zaoczne przysługują mi nadal alimenty? Jeżeli tak, to czy istnieje również możliwość ich podwyższenia (ojciec nie płaci już 3 miesiąc, nie wiem czy w tym wypadku podwyższenie ma jakikolwiek sens).

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 17:26

Dzień dobry, jak rozumiem ma Pani zasądzone alimenty, więc jak najbardziej one nadal Pani przysługują. Jeżeli ojciec chciałby zanegować swój dalszy obowiązek alimentacyjny ze względu na to, że Pani pracuje, to musi złożyć pozew o uchylenie alimentów. Odnośnie podwyższenia alimentów, ma Pani prawo złożenia pozwu o podwyższenie alimentów, ale rzeczywiście należy konkretnie poddać analizie czy są na to szanse. Pozdrawiam, adw. Michał Filec