2021.06.02 godz. 09:46 Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie

Przywłaszczenie pieniędzy dziecka bez jego zgody. Zatajenie

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałam zapytać, czy jeśli ojciec dziecka ukradł mu pieniądze z konta, które jest na syna a ojciec jest pełnomocnikiem to jest jakieś wykroczenie? Chcę nadmienić, że pieniądze te były przesłane z Niemiec - Kindergeld, wyrównanie więc nie były to drobne kwoty. Wniosek o ten zasiłek i całą dokumentację załatwiałam i wypełniałam ja jako matka dziecka. I na przelewach jest to uwzględnione. Mąż oszukał mnie i dziecko, ponieważ oddał tylko część kwoty, która wpłynęła na konto a pozostałą sobie przywłaszczył myśląc, że to się nie wyda. Mam wydruk z banku na którym jest wszystko czarno na białym.

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 18:13

Sprawę w az z opisanym stanem faktycznym podpartym materiałem dowodowym w postaci dokumentów a przede wszystkich swoich zeznań przedłożyć celem nadania na bieg we właściwej dla miejsca zamieszkania Jednostki Policji lub Prokuratury. Czekać na wezwania co do informowania o podjętych czynnościach procesowych przez organy ścigania nie podejmując w emocjach żadnych kroków.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)