2023.10.11 godz. 13:24 Wrocław, Dolnośląskie

przywłaszczenie wzoru tatuażu bez zgody autora

Wyjaśnienie sytuacji

Jakiś czas temu projektowałam wzór tatuażu dla jednej osoby. Pokazywałam i dopytywałam jakie poprawki wprowadzić. Ostatecznie temat ucichł i wzór nie został odkupiony, ani wykonany na skórze przeze mnie. W ostatnim czasie znajomy przekazał mi informację, że inny tatuator wykonał mój wzór na skórze. Próbowałam się porozumieć, jednak nie otrzymałam ani przeprosin ani żadnej rekompensaty. Miałam kilka prób rozmowy i nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności. Dodam, że wzór był moją linearną interpretacją znanego ‚mema’. Studio uważa, że jeśli nigdzie nie wstawili wykonanej pracy, to bez problemu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2023 14:18

Projekt graficzny bez wątpienia jest utworem w rozumieniu ustawy o prawie autorskim. Korzystanie z takiego projektu bez zgody autora może stanowić naruszenie i być podstawą ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnicka w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl).