2022.01.31 godz. 12:51 Ogardy, Lubuskie

Puste mieszkanie po śmierci właściciela

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam w budynku wielorodzinnym na parterze. Na moim mieszkaniem jest pustostan którego właściciel zmarł około 15-20 lat temu. Spadkobiercy ustawowi (dzieci i wnuki) i nie interesują się tym mieszkaniem (od śmierci właściciela niszczeje). Tynki odpadają (przy ostatniej wichurze omal nie powybijały mi szyb w oknach. Szczęście, że nikogo akurat nie było w tym miejscu). Okna trzymają się tam na przysłowiową taśmę klejącą i słowo honoru. Przy większym deszczu zalewa nam mieszkanie, bo dach i okna są nieszczelne. Co możemy w takiej sytuacji zrobić, bo lada moment ten pustostan się zawali?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2022 14:11

Proszę zgłosić sprawę do nadzoru budowlanego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 33% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)