2022.02.05 godz. 19:41 Warszawa, Mazowieckie

Co mam robic?

Wyjaśnienie sytuacji

Pytanie: 25 stycznia dostałem smsa z banku o zajęciu komorniczym konta. Bardzo się zdziwiłem o co chodzi?Żadnej korespondencji nie otrzymałem. Idąc za informacja podana na koncie bankowym odnalazłem komornika, umówiłem się na sptkanie w clu jak to komornik określił odbioru dokumentów. W trakcie wizyty okazało się,że pisma zostały wysłane na błęny adres/nawet była informacja od listonosza,że taki adres nie istnieje, wpiśmie też widniały dwa różne adresy. Na drugi dzień dostałem informację z drugiego banku ,że równiez konto zostało obciążone . 2 lutego dostałem ponownie dokumenty tym razem poprawnie zaadresowane. 4 lutego została pobrana kwota zajęcia komorniczego, a 5 lutego z drugiego konta została znów pobrana opłata o takiej samej wysokości. Komornik milczy , co wobec tego mam robić? Gdzie się odwołać? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 20:29

Dzień dobry! W opisanej sytuacji istnieje przypuszczenie, iż nie był Pan należycie poinformowany o toczącym się postępowaniu sądowym, które zakończyło się wydaniem orzeczenia na podstawie którego komornik prowadzi teraz egzekucję. W mojej ocenie można zastanowić się nad złożeniem wniosku o przywrócenie terminu do złożenia odpowiedzi na pozew/sprzeciwu od nakazu zapłaty względnie o doręczenie odpisu pozwu celem ustosunkowania się. Jednakże czas na działanie wynosi 7 dni od dnia otrzymania informacji o toczącym się postępowaniu egzekucyjnym.