2023.07.18 godz. 12:47 Rzeszów, Podkarpackie

Pytanie dot. zwrotu używanego samochodu, który sprzedałem jako osoba fizyczna. Czy jest słuszność takiego odstąpienia od umowy? Czy są inne rozwiązania sytuacji

Wyjaśnienie sytuacji

Klientka kupiła samochód wystawiony przeze mnie na sprzedaż, sprawdzała historię pojazdu, zaproponowałem serwis w salonie diagnostycznym. Samochód był sprawny. Po 4 miesiącach zwróciła się do mnie wskazując, że samochód samoistnie gaśnie. Prowadzę warsztat samochodowy, dlatego zgodziłem się sprawdzić sprzedany samochód, a element, który wymagał naprawy naprawiłem. Klientka jednak nie chciała zapłacić twierdząc, iż jest to wada ukryta. Ostatecznie zapłaciła należność, na którą wystawiłem paragon. Otrzymałem listownie odstąpienie od umowy wraz z żądaniem zwrotu pieniędzy za pojazd i kosztów napr

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2023 13:28

Odstąpienie od umowy jest możliwe w ramach rękojmi, o ile rękojmia nie była włączona oraz sprzedający neizwłocznie wymienił wadliwą rzecz na wolną od wad. Wspominał Pan o tym, że naprawił Pan usterkę - być może odstąpienie od umowy było bezzasadne. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl