2020.08.20 godz. 09:57 Opole, Opolskie

Pytanie moje jest takie czy komornik może wznowić alimenty, czy do tego potrzebna jest kolejna rozprawa ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , płaciłem alimenty na dziecko ustanowione sądownie przez 4 lata . Dostałem pismo komornicze ,że była partnerka zrzekła sie alimentów, zostały one umorzone na podstawie przepisu art. 825 pkt 1. Po 9 miesiacacach dostałem kolejne pismo o wznowieniu alimentów.Komornik uzasadnił,że zaistniały błedy o charakterze oczywistych pomyłek pisarskich,o których mowa w art. 350 kpc .

Odpowiedzi prawników:

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2020 14:25

Witam, komornik umorzył postępowanie egzekucyjne (czyli sprawę) na wniosek wierzycielki, jeśli obowiązek alimentacyjny istnieje, a Pan przestał się z niego wywiązywać, to wierzyciel mógł ponownie złożyć wniosek do komornika. Pozdrawiam, Beata Kamińska