2020.08.19 godz. 08:56 Wrocław, Dolnośląskie

Pytanie o alimenty na dziecko i prawo do mieszkania dalej matki z dzieckiem w nie jej mieszkaniu

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie co do płacenia alimentów na dziecko i jak nie jestem razem z kobietą bo związek stawal i dalej jest bardzo toksyczny bo nie umiemy się dogadywać razem i tylko wysłuchuje wyzwiska z jej strony groźby i uniemilanie życia m9jej osobie co spowodowało ze wyprowadziłem sir z własnego mieszkania które spłacam bo jest na kredycie i csly czas je opłacam nie mieszkając tam i pytanie jest takie na jakim prawie jestem i co moge zrobic w tej sprawie bo matka dziecka chce dogadać sie o płacenie alimentów i podpisanie u notariusza tej umowy a nie zamierza wprowadzić się

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sie 2020 20:04

Dzień dobry, co do zasady rodzice są zobowiązani do świadczeń alimentacyjnych na rzecz dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie. W opisanej przez Pana sytuacji, pojawiają się dwie kwestie, pierwsza to alimenty, które powinnny być określone stosownie do potrzeb dziecka oraz mając na uwadze Pana możliwości zarobkowe, a druga to kwestia zamieszkiwania przez matkę i dziecko w Pana mieszkaniu. Aby odpowiedzieć na pytanie dotyczące mieszkania, koniecznie musi Pan wskazać, czy matka i dziecko są zameldowane w tym mieszkaniu, ile lat ma dziecko, czy matka pracuje?