2023.10.11 godz. 14:44 Dobrodzień, Opolskie

pytanie odnośnie skopiowania i sprzedaży rzeczy od innej firmy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam czy jeśli odtworzył bym tak samo wyglądający produkt jakiejś firmy i zaczął go sprzedawać np na olx (chodzi o rzecz zrobioną z drewna) to czy było by to legalne? dokładnie jest to dawny wyrób firmy Lego taka drewniana kaczka zabawka czy jeśli odtworzył bym ją tak samo i zaczął sprzedawać to czy był by z tym jakiś problem ze strony prawnej? pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Bukowski

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2023 18:51

Jeżeli produkt nie jest opatentowany to nie ma problemu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)