2022.01.07 godz. 16:39 Lublin, Lubelskie

Jak przyjąć spadek po ojcu?

Wyjaśnienie sytuacji

Razem z mama chcemy przyjąć spadek po śmierci mojego ojca tylko nie wiemy jak się do tego przygotować. Jakie dokumenty itp. W skald spadku wchodzi działka oraz mieszkanie spółdzielcze lokatorskie. Jak szybko trzeba to załatwić? Co później z podatkiem od spadku? Czy da się załatwić wszystko (oprócz podatku) u notariusza podczas jednej wizyty?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2022 17:25

Proszę skontaktować się z notariuszem, który zajmie się sprawą i poinformuje o niezbędnych dokumentach oraz kwestiach podatkowych związanych z aktem notarialnym.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)