2023.11.11 godz. 15:21 Tychy, Śląskie

Umowa najmu okazjonalnego mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Razem z matką jesteśmy współwłaścicielami (2/3 mama i 1/3) mieszkania. Teraz mama jest w DPS i żeby pokryć koszty jej pobytu wynajmuję to mieszkanie. Mam obecnie zwykłą umowę najmu na czas określony, którą zawarłem sam, ale chcę dalej wynajmować na zasadzie najmu okazjonalnego. Czy taką umowę najmu okazjonalnego mogę z najemcą zawrzeć sam, czy musimy występować wspólnie z mamą jako współwłaściciele?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sty 2024 10:02

Dzień dobry, wynajęcie mieszkania stanowi czynność przekraczającą zwykły zarząd, dlatego, powinni umowę podpisać wszyscy współwłaściciele lub powinna Pani uzyskać pełnomocnictwo od mamy. Pozdrawiam,