2023.07.03 godz. 15:52 Warszawa, Mazowieckie

Rejestracja pojazdu po zmarłym właścicielu.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Jestem w posiadaniu ruchomości (motoroweru), który należał do mojego dziadka do roku 1990 r. Następnie motorower stał na działce a co roku były płacone składki na ubezpieczenie OC. Chciałbym uregulować sytuację aby właścicielem pojazdu mógłbym być ja (wnuk) lub mój ojciec (syn zmarłego). Co należałoby uczynić aby doprowadzić do naprostowania dokumentów.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2023 09:08

dzień dobry, czy po dziadku było przeprowadzone postępowanie spadkowe?