2023.11.07 godz. 11:37 Rzeszów, Podkarpackie

Rękojmia od zakupu samochodu od osoby prywatnej

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłem samochód 18 Września, dosłownie tego samego dnia w samochodzie padła turbosprężarka i musiałem lawetą odwozić samochód z miejscowości położonej 50 kilometrów od miejsca zamieszkania, próbowałem się dogadać z byłym właścicielem jednak on twierdzi, że to ja rozwaliłem samochód, bo kiedy on go sprzedawał był sprawny. Auto dałem do mechanika, a mechanik powiedział, że jest do zrobienia kompletny remont silnika i całość zamyka się w 16 tysiącach złotych co dwukrotnie przekracza cenę zakupu auta. Jakie są szanse wygrania sprawy o rękojmie? Czy warto wnosić sprawę czy lepiej odpuścić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lis 2023 12:50

Z opisu wynika, że sprzedany samochód mógł posiadać wady ukryte, które stanowią podstawę roszczeń z rękojmi (żądanie obniżenia ceny lub odstąpienie od umowy w przypadku, gdy wartość wady przekracza wartość zakupu). W mojej opinii istnieją możliwości dochodzenia zwrotu zapłaconej ceny. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)